WITAMY NA STRONIE MUZEUM NARCIARSTWA IM. STANISŁAWA BARABASZA W CIEKLINIEWiesław Czechowicz
Wystawa kopii obrazów van Gogha, Matejki i Moneta autorstwa Józefa Załęskiego otwarta

Piątkowy wernisaż w cieklińskim muzeum nart był wielką gratką dla fanów twórczości Juliana Fałata, Stanisława Wyspiańskiego, Paula Cézanne´a, Vincenta van Gogha, Johannesa Vermeera, Leonarda da Vinci, Jana Matejki, Paula Gauguina, Claude´a Moneta, Amedeo Modiglianiego i Pabla Picasso.

Wszystko to dzięki Józefowi Załęskiemu, który postanowił zmierzyć się z różnymi stylami malarstwa starych mistrzów, wykonując kopie ich obrazów. Józef uprawia malarstwo od dziecka. Podczas wernisażu wspominał o swoich pierwszych, dziecięcych zmaganiach z malarstwem ściennym w domu rodzinnym w Stróżówkach. Artysta oprócz malowania kopi, tworzy własne prace autorskie w nurcie figuratywnym.

Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek pogratulował artyście i podziękował za udostępnienie prac na wystawę, którą będzie można zwiedzać do 21 listopada 2020 r.
Na otwarcie wystawy oprócz mieszkańców Cieklina, mimo utrudnień związanych z remontami mostów, przybyło wiele osób z Dębowca, Osobnicy, Nowego Żmigrodu i Gorlic. Oczywiście nie zabrakło również stałych fanów wystaw w cieklińskim muzeum, między innymi Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu Krystyny Czechowicz, bibliotekarki z filii bibliotecznej w Cieklinie Pani Doroty Starzec oraz pracowników Urzędu Gminy Dębowiec.

Józef Załęski - urodzony w 1945 roku w Stróżówkach koło Gorlic. Emerytowany nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Uprawia malarstwo i rysunek. Podstawy z zakresu studium aktu, martwej natury i kompozycji poznawał na Akademii Otwartej organizowanej przez ASP w Krakowie u prof. Z. Bajka i prof. M Szymańskiego. Od wielu lat uczestniczy w dorocznych prezentacjach twórczości gorlickiego środowiska plastycznego.

Wystawy indywidualne:
- Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach 2020 r.
- Kasztel w Szymbarku 2020 r.

Data: 2020-10-07 09:30:02

PL


PL EN FR

Gmina Dębowiec Wita
Powiat Jasielski - Oficjalna strona Starostwa Powiatowego w Jaśle
Strona Samorządu Województwa Podkarpackiego
Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
PZN
PZN

Logo Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie


UE UE UE Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina INTERREG III A /TACIS CBC 2004-2006 „Platforma współpracy polsko-ukraińskiej na rzecz rozwoju gospodarczego i kulturalnego”
stat4u


IZBA MUZEALNA
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
38-222 Cieklin tel. +48 13 479 19 19
www.muzeum-narciarstwa.pl
e-mail: muzeumnarciarstwa@op.pl

© 2012 Muzeum Narciarstwa w Cieklinie * Wykonanie Wiesław Czechowicz e-mail: czechowiczw@onet.pl