WITAMY NA STRONIE MUZEUM NARCIARSTWA IM. STANISŁAWA BARABASZA W CIEKLINIEBożena Jurkowska
Naprawdę z innej bajki. Wernisaż Joli Richter-Magnuszewskiej

„Piękne te ilustracje, wesołe i kolorowe…” takie słowa najczęściej słyszałam wśród oglądających wystawę.
Nie można się z nimi nie zgodzić. Prace autorki są zachwycające, pomysłowe i starannie wykonane. Na ekspozycję składają się oryginały prac, czasopisma i książki dla dzieci różnych autorów. Wystawę można oglądać w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie a jej otwarcie odbyło się 8.04.2016 roku. Jola Richter-Magnuszewska ukończyła ceramikę na AGH w Krakowie i przez kilka lat pracowała w swoim zawodzie. Jak sama przyznaje, praca ta trochę ją nudziła i postanowiła to zmienić. Pięć lat temu zrealizowała swoje marzenia związane z malowaniem i rozpoczęła współpracę ze „Świerszczykiem”. Zilustrowała już około 20 książek dla takich wydawnictw jak: Nasza Księgarnia, BIS, Literatura, Muza, Publicat. Od 1998 roku prowadzą wspólnie, założoną przez męża Macieja pracownię „Z Innej Bajki”. To w niej powstają oryginalne drewniane przedmioty, jeden z nich można obejrzeć a nawet dotknąć na wystawie. Od dwóch lat mieszkają na skraju Beskidu Niskiego, w Pagorzynie. O pani Joli najwięcej mówią jej ilustracje, a one mówią jak najlepiej. Pokazują uroki prostego życia, radość i uśmiech i to, że marzenia spełniają się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Trzeba tylko wiedzieć, czego się chce i być odważnym.
Pomysłodawcą i realizatorem tej pięknej wystawy jest Wiesław Czechowicz, opiekun Muzeum Narciarstwa w Cieklinie. Można ją oglądać do 1.06.2016 roku i zapewniam wszystkich: rodziców, dzieci i nauczycieli, że warto!

Bożena Jurkowska

Data: 2016-04-09 09:55:00

PL


PL EN FR

Gmina Dębowiec Wita
Powiat Jasielski - Oficjalna strona Starostwa Powiatowego w Jaśle
Strona Samorządu Województwa Podkarpackiego
Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
PZN
PZN

Logo Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie


UE UE UE Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina INTERREG III A /TACIS CBC 2004-2006 „Platforma współpracy polsko-ukraińskiej na rzecz rozwoju gospodarczego i kulturalnego”
stat4u


IZBA MUZEALNA
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
38-222 Cieklin tel. +48 13 479 19 19
www.muzeum-narciarstwa.pl
e-mail: muzeumnarciarstwa@op.pl

© 2012 Muzeum Narciarstwa w Cieklinie * Wykonanie Wiesław Czechowicz e-mail: czechowiczw@onet.pl