Powielanie zdjęcia jest dozwolone pod warunkiem podania źródła.

Wiesław Czechowicz
Noc Muzeów 2019

Europejska Noc Muzeów to impreza kulturalna organizowana od 1997 r. w weekend poprzedzający Międzynarodowy Dzień Muzeów, który przypada na 18 maja. Polega na udostępnianiu obiektów kultury, również takich, które zazwyczaj są niedostępne, a także organizowaniu różnych atrakcji kulturalnych oraz edukacyjnych w godzinach wieczornych i nocnych. Izba Muzealna Muzeum Narciarstwa im Stanisława Barabasza w Cieklinie bierze udział w Nocy Muzeów od 2011 r. W tym roku zapraszamy 17 maja od godziny 19:00. Ten piątkowy wieczór będzie mocno polityczny bo głównym tematem jest spotkanie historyczne pt. „Geostrategia Polski”. W tym spotkaniu zapowiedzieli udział historycy dr Sławomir Mrozek wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej, Stanisław Kalita historyk z Dukli, Krzysztof Kusiak redaktor Regionalnego Blogu Historycznego „Z pogranicza”, Jerzy Możdżan oraz regionalista i przewodnik Zdzisław Zaniewicz. Będzie też chwila dla miłośników białego szaleństwa, projekcja filmu z 1936 r. pt. Klub narciarzy „Czarni” Lwów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniach zaplanowanych na tą noc, zwiedzania muzeum i wystawy czasowej pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych” autorstwa Anny i Krzysztofa Kusiaków.
Powielanie zdjęcia jest dozwolone pod warunkiem podania źródła.

Data: 2019-05-13 12:33:59