WITAMY NA STRONIE MUZEUM NARCIARSTWA IM. STANISŁAWA BARABASZA W CIEKLINIE


Powielanie zdjęcia jest dozwolone pod warunkiem podania źródła.

POWRÓT


Jacek Kosiba - wystawa fotografii pt. „Piękno zaklęte w drewnie”

Serdecznie zapraszamy ma wernisaż wystawy pt. „Piękno zaklęte w drewnie”, który odbędzie się 25 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie znanego gorlickiego fotografa Jacka Kosiby. Z pośród wielu zdjęć Pana Jacka wybraliśmy te ukazujące piękno architektury drewnianej, która znika bezpowrotnie.

Jacek Kosiba – urodzony w 1944 roku w Stróżówce koło Gorlic. Fotografią zajmuje się od 1956 roku. W 1965 roku ukończył kurs specjalistów fotolaborantów. Uprawnienia zawodowe z fotografii zdobył w 1974 roku w Rzeszowie, a w 1978 roku otrzymał uprawnienia instruktora fotografii II kategorii nadane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Był członkiem zarządu Gorlickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Sądeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym ogólnopolskich (Fotograficzne Mistrzostwa Polski Wojsk OPK – II i III miejsce, „365 dni Nowego Sącza” – II miejsce, „W obiektywie turysty” – wyróżnienie).
Od 1981 roku fotografował głównie do szuflady. W 2008 roku za namową Stanisława Hűbnera oraz Magdaleny Miller zaprezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach wystawę „Porównania”. Od tego czasu do chwili obecnej pokazał kilkanaście tematycznych wystaw indywidualnych oraz dwie wspólnie z Januszem Fiegą. Swoją twórczość cały czas traktuje jako pasję amatorską.

Wystawa czynna od 25 stycznia do końca lutego 2019 roku w godzinach otwarcia muzeum i Gminnej biblioteki publicznej filii w Cieklinie.

Powielanie zdjęcia jest dozwolone pod warunkiem podania źródła.

Data: 2019-01-22 12:52:31

PL


PL EN FR

Gmina Dębowiec Wita
Powiat Jasielski - Oficjalna strona Starostwa Powiatowego w Jaśle
Strona Samorządu Województwa Podkarpackiego
Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
PZN
PZN

Logo Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie


UE UE UE Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina INTERREG III A /TACIS CBC 2004-2006 „Platforma współpracy polsko-ukraińskiej na rzecz rozwoju gospodarczego i kulturalnego”
stat4u


IZBA MUZEALNA
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
38-222 Cieklin tel. +48 13 479 19 19
www.muzeum-narciarstwa.pl
e-mail: muzeumnarciarstwa@op.pl

© 2012 Muzeum Narciarstwa w Cieklinie * Wykonanie Wiesław Czechowicz e-mail: czechowiczw@onet.pl