WITAMY NA STRONIE MUZEUM NARCIARSTWA IM. STANISŁAWA BARABASZA W CIEKLINIE
Dorota Komborska-Szewczyk / EGZALTOWANE FORMY WYRAZU

Serdecznie zapraszamy ma wernisaż wystawy Doroty Komborskiej-Szewczyk pt. „EGZALTOWANE FORMY WYRAZU”, który odbędzie się 21 maja 2021 r. o godzinie 19:00. Wystawę będzie można zwiedzać do końca czerwca br.

Powielanie zdjęcia jest dozwolone pod warunkiem podania źródła.

Dorota Komborska-Szewczyk mieszka i tworzy w Jaśle. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła 4 lata temu. Malowanie jest dla Niej sytuacją bardzo osobistą.

Różne moje pasje, fascynacje, oddziaływają na mnie i w jakiś sposób kształtują moją twórczość, podobnie jak różne radości, smutki, a nawet tragedie życiowe. Bodźcem bezpośrednim i szalenie ważnym dla mnie jest głucha cisza. Jest ona katalizatorem, przyspiesza moje reakcje, emocje i pomaga przetworzyć je na ruchy pędzla. Pozwala ominąć sferę intelektualną i tworzyć intuicyjnie, pozwala przejść bezpośrednio od nieskonkretyzowanych, nienazwanych emocji, doznań do obrazów malarskich. Kiedy „niesie mnie ona” tworzę najlepsze obrazy, takie z których nawet ja, swój najsurowszy krytyk jestem zadowolona. Malowanie to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na pełne egzaltacji obrazy.

To, że Dorota potrafi przełożyć ten świat zewnętrzno-wewnętrzny na malarstwo jest wielkim szczęściem dla artystki. Komborska – Szewczyk poza malowaniem, działa na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA. Tak opowiada o swym zaangażowaniu w pomoc innym.

Szczęściem, a zarazem sprawdzianem z własnego człowieczeństwa jest moje działanie na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA. Uważam, że zdolność pomagania to esencja bycia człowiekiem, dlatego pomagam, bo każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, zmienia czyjś świat, a ja dzięki temu odkrywam w sobie radość dzielenia się, co również przekłada się na moją twórczość.

W roku 2019 wzięła udział w zbiorowej wystawie w Treviso (Włochy).

Data: 2021-05-13 00:41:14

PL


PL EN FR

Gmina Dębowiec Wita
Powiat Jasielski - Oficjalna strona Starostwa Powiatowego w Jaśle
Strona Samorządu Województwa Podkarpackiego
Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
PZN
PZN

Logo Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie


UE UE UE Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina INTERREG III A /TACIS CBC 2004-2006 „Platforma współpracy polsko-ukraińskiej na rzecz rozwoju gospodarczego i kulturalnego”
stat4u


IZBA MUZEALNA
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
38-222 Cieklin tel. +48 13 479 19 19
www.muzeum-narciarstwa.pl
e-mail: muzeumnarciarstwa@op.pl

© 2012 Muzeum Narciarstwa w Cieklinie * Wykonanie Wiesław Czechowicz e-mail: czechowiczw@onet.pl